تفاوت پست پیشتاز و سفارشی چیست؟ کدام یک زودتر به مقصد می رسند

اُولو مارکت چهارشنبه 17 دی 1399 - 16:32
تفاوت پست پیشتاز و سفارشی چیست؟ کدام یک زودتر به مقصد می رسند
حتما برای شما هم پیش آمده باشد که برای ارسال مرسولات پستی خود به اداره پست رجوع کرده باشید. و با عبارات پست سفارشی، پست پیشتاز و … برخورد کرده اید. ما در این مقاله به بررسی تفاوت پست پیشتاز و سفارشی خواهیم پرداخت.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که برای ارسال مرسولات پستی خود زیاد به اداره پست می روید. حتما متوجه شده اید که این اداره برای رساندن انواع بسته های پستی به مقصد روش های متنوعی را در نظر گرفته است که هر یک از آنها بسته به مرسوله پستی هزینه ای جداگانه دارد. اداره پست با این کار سعی بر این داشته است که مشتریان خود را در شرایطی قرار دهد که آنها تصمیم بگیرند که بسته های پستی آنها از لحاظ مختلفی مانند هزینه و زمان رسیدن به مقصد چگونه باشند.

برای همین ما در این مقاله قصد داریم به تفاوت پست پیشتاز و سفارشی بپردازیم تا افراد مختلف با دانستن این تفاوتها تصمیم درست را برای ارسال بست های خود به مقصد بگیرند و با گرفتن تصمیمات غلط متضرر از لحاظ مالی و سایر لحاظ نشوند. پس برای دانستن این تفاوتها می توانید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

تفاوت پست پیشتاز و سفارشی و مزیت های این دو نسب به هم چه می باشد؟

پست پیشتاز و پست سفارشی دارای تفاوتها و مزیتهایی نسبت به یک دیگر می باشند که ما سعی می کنیم در ادامه به مهمترین آنها بپردازیم بلکه مورد استفاده شما قرار گیرند.
پست پیشتاز

مرسولات پستی ارسال شده توسط اداره پست از لحاظ مختلفی مانند نحوه ارسال، زمان تحویل، حداکثر وزن مرسوله و هزینه ارسال مرسوله می توانند به دسته های مختلفی تقسیم شوند. در ارسال مرسولات (نحوه پیگیری مرسولات پستی) به روش پیشتاز فاکتور های گفته شده به شرح زیر می باشند.

بسته به بعد مسافت مقصد ارسال مرسوله زمان تحویل بسته پستی بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت متغیر می باشد. برای این که شما بتوانید بسته پستی خود را از طریق پست پیشتاز ارسال کنید حد اکثر وزنی را برای این روش اداره پست در نظر گرفته است که وزن حداکثر ۲۵ کیلو گرم می باشد. در پست پیشتاز مرسولات از طریق خط هوایی به مقصد ارسال می شوند. که هزینه آن بسته به تعرفه ای که اداره پست برای وزن های مختلف در نظر گرفته است از شما گرفته خواهد شد.

پست سفارشی

از تفاوت پست پیشتاز و سفارشی می توان گفت که زمان تحویل مرسوله پستی در روش پست سفارشی حدود یک هفته می باشد. و حداکثر وزن مرسوله پستی در روش سفارشی ۴۰ کیلوگرم می باشد که نسبت به روش پیشتاز ۱۵ کیلو گرم بیشتر است. همچنین روش ارسال در مقایسه با پست پیشتاز که هوایی بود در این روش زمینی انجام می شود. و هزینه آن نیز بر اساس تعرفه ای که اداره پست برای وزن های مختلف در نظر گرفته است از مشتری اخذ می گردد. توجه داشته باشید که در این روش هزینه ارسال تقریبا نصف هزینه ارسال با پست پیشتاز است.
جمع بندی

در صورتی که تعداد یا وزن مرسولات پستی شما زیاد می باشد بهتر است از پست سفارشی استفاده شود تا بتوانید از سود قابل ملاحظه ای بهره مند شوید.

همچنین اگر شما منتظر دریافت بسته پستی می باشید باید به شما بگوییم که مامورین محترم اداره پست برای دو مرتبه به آدرس شما خواهند آمد که اگر در این دو مرتبه پاسخی از طرف شما دریافت نکنند. مرسوله پستی را به اداره مرکزی شهرستان ارجاع می دهند و شما می توانید در مدت زمان یک هفته با مراجعه به آنجا بسته خود را دریافت نمایید.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد